Windows 8.1 Hakkında Merak Edilen Sorular ve Yanıtları

Windows 8.1 Hakkında Merak Edilen Sorular ve Yanıtları

Microsoft’un dokunmatik cihazlara özel olarak tasarladığı Windows 8 işletim sisteminin ilk güncellemesi hakkında tüm detayları sizlerle paylaşmıştık. Windows 8.1 önizleme sürümünün yayınlanmasına az bir zaman kala dev güncelleme hakkında merak edilen sorular da açığa çıkmaya başladı. Windows 8.1’i nasıl yükleneceği, sistem gereksinimleri ve önemli notları sizlerle paylaşıyoruz.

  • Windows 8.1 Önizleme Sürümü Nasıl Yüklenecek?

Windows 8.1 güncellemesini Windows Mağazası veya ISO dosyası aracılığıyla yükleyeceğiz. Eğer Windows 8.1’i farklı bir disk bölümüne yüklemek istiyorsanız ve sisteminizde birden çok işletim sistemi (çoklu önyükleme) yüklü ise Windows 8.1 önizleme sürümünü ISO dosyası ile yüklemeniz öneriliyor.

Diğer seçeneğiniz olan Windows Store aracılığıyla yüklemek isterseniz öncelikle Windows 8.1 önizleme sürümü indirme sayfasında bulunan bir güncelleme paketini indirmeniz gerekecek. Güncellemeyi yükledikten sonra sisteminizi yeniden başlattığınızda Windows 8.1 önizleme sürümünü ücretsiz olarak indirebileceğiniz dair sistem bildirimi ile karşılacaksınız ve Windows Mağazasına giderek indirme işlemini başlatacaksınız.

Windows 8.1 önizleme sürümünü Windows Store’dan yüklerseniz bir ürün anahtarına ihtiyacınız olmayacak. Ancak ISO dosyasını indirirseniz yükleme esnasında Microsoft tarafından paylaşılan ürün anahtarını girmeniz gerekecek.

 

  • Windows 8.1 Önizleme Sürümü Hangi Dillerde Yüklenebilecek?

Windows 8.1 önizleme sürümü Türkçe’nin bulunduğu 13 dili destekleyecek. Arapça, İngilizce, Geleneksel ve Basitleştirilmiş Çince, Fransızca, Japonca, Korece, Portezkizce, Rusça, İspanyolca, İsveççe dillerinde yüklenebilecek.

  • Windows 8.1 Önizleme Sürümü Hangi Sistemlerde Çalışacak?

Windows 8.1 önizleme sürümü, 1 GHz veya daha hızlı işlemci, 1 GB RAM (32-Bit için) veya 2 GB RAM (64-Bit için), 16 GB boş alan (32-Bit için) veya 20 GB boş alan (64-Bit için) ve Microsoft DirectX 9 ekran kartı destekli sistemlerde çalışacak. Windows RT kullanıcılarının güncelleme için en az 10 GB boş alana sahip olmaları gerekiyor.


Önemli Notlar:

  • Windows 8.1 Önizleme sürümünü kullanabilmek için Microsoft hesabınızla oturum açmanız gerekecek. Windows 8.1 final sürümüne kadar yerel hesap oluşturma seçeneği bulunmayacak.
  • Media Center yüklü Windows 8 Pro kullanıyorsanız güncellemeyi Windows Store aracılığıyla indirmeniz öneriliyor. Eğer ISO dosyasını kullanarak yüklerseniz Windows Media kaldırılacak ve windows 8 Media Center ürün anahtarı ile yeniden yüklemeniz gerekecek.

Windows 8.1'in herkese açık önizleme sürümü 26 Haziran’da indirilmeye açılacak.

Twitter Bildiri Sistemini Geliştiriyor

YORUMLAR