Windows 8.1 Ön Satışları Başladı

Windows 8.1 Ön Satışları Başladı

Microsoft son işletim sistemi olan Windows 8 için hazırladığı büyük güncelleme paketini ön satışa sundu. 18 Ekimde piyasaya sürülecek olan yeni Windows 8.1'i DVD ile birlikte almak isteyenler için düzenlenen ön satışlarda herhangi bir indirim bulunmuyor.

Şirketin uzun süredir geliştirdiği ve test ettiği yeni işletim sistemi sürümünde göze çarpan en büyük değişiklik, Windows 8 ile ortadan kaybolan başlat butonunun geri dönüşü. Birçok kullanıcının Windows 8'i yükledikten sonra klasik alıştığımız başlat butonunu görememeleri ilebirlikte tepki göstermişleri. Microsoft kullanıcılarının şikayetlerini önemseyerek Windows 8 için yapılan büyük güncellemede başlat butonunu geri getiriyor. Bunun yanısıra yeni masaüstü düzenleme ayarları ve birkaç yeni uygulama mevcut. Yeni uygulamar arasında hesap makinesi ve ses kaydedici bulunuyor. Ayrıca SkyDrive ve Internet Explorer 11'de güncellenen programlar arasında.

Windows 8 kullanıcılarının ücretsiz olarak indirebileceği yeni sürüm Windows 8.1'i, Windows 8'den önceki sürüm işletim sistemine sahip kullanıcılar 8.1 kullanmak için ücret ödemeleri gerekiyor. Windows 7 kullanıcıları, Windows 8.1'i direkt olarak yükleyebilirken, Windows Vista, XP veya önceki Windows sürümlerine sahip olan kullanıcılar ilk olarak Windows 8'i yüklemek zorundalar. Windows 8 yüklendikten sonra ücretsiz olarak 8.1 güncellemesini yapabilirler.

Windows 8.1'i kullanmak isteyen kullanıcılar normal versiyonu için 119 Dolar ödeyerek sahip olabilirler. Windows 8.1 Pro kullanmak isteyen kullanıcılar ise 199 Dolar karşılığında satın alabilirler.

Microsoft'un en son işletim sistemi olan Windows 8 ve büyük güncellemesi Windows 8.1 hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows 7 İnternet Trafiği Windows 8'den Hızlı Artıyor

YORUMLAR