Windows 8.1'deki Başlat Butonu Görüntülendi

Windows 8.1'deki Başlat Butonu Görüntülendi

Windows 8'in satışlarının kötü gitmesinin yanında bir de başlat butonunun olmayışı nedeniyle kullanıcılardan gelen şikayetlerin Microsoft'un başını ağrıttığı biliniyor. Windows'un temel yapı taşlarından birisi olan başlat menüsünün işletim sisteminde bulunmaması pek çok kullanıcıyı bu sürümden uzak tutuyordu ve bu durum bütün bir PC endüstrisinin satış sıkıntıları yaşamasına neden olmaya başlamıştı.

Tabii ki yazılım üreticileri de boş durmadılar ve sizler için hazırladığımız Windows 8'e Başlat Menüsü Ekleyebileceğiniz Programlar blogundaki uygulamaları ürettiler. Ancak anlaşılan o ki Windows 8.1'de Microsoft ipleri eline alacak gibi görünüyor ve kendisi kullanıcılar için bir başlat butonu hazırlamış durumda. Aşağıdaki ekran görüntüsünde butonun şekli ve konumunu görebilirsiniz.

Pek çok farklı yabancı teknoloji blogunun onayladığına göre her ne kadar Windows 8.1'de başlat butonu yer alacak olsa da bu özellik varsayılan olarak kapalı gelecek ve daha sonra kullanıcılar tarafından aktifleştirilmesi gerekecek. Başlat butonunun yanında bilgisayarın direkt olarak masaüstüne giriş yapmasını sağlamak da bu sürümle birlikte gelecek yenilikler arasında.

BlackBerry Fransa'da lider oldu

YORUMLAR