Windows 8.1'in Resmi Çıkış Tarihi Belli Oldu

Windows 8.1'in Resmi Çıkış Tarihi Belli Oldu

Microsoft’un yeni nesil dokunmatik cihazlara göre tasarladığı işletim sistemi Windows 8’in ilk güncellemesi olan Windows 8.1’in resmi çıkış tarihi netlik kazandı. Modern arayüz yapısı ve başlat butonu ile bazı kullanıcıların eleştirilerine maruz kalan Windows 8.1’in tamamlanmış sürümü çok yakında indirilmeye sunulacak.

Lisanslı Windows 8 kullanıcılarının ücretsiz sahip olacağı, daha dokunmatik ve işlevsel hale getirilen Windows 8.1’in test süreci sona eriyor. Microsoft, resmi blogundan yaptığı açıklamada Windows 8.1’in resmi çıkış tarihini paylaştı. Yazılım devinin 18 Ekim günü Yeni Zelanda’da dünya turuna başlaması ile birlikte dünya genelindeki Windows 8 kullanıcıları ücretsiz güncellemeyi Windows Mağazası aracılığıyla indirip, kurabilecek.

Aynı gün, Windows 8.1’li yeni bilgisayar ve tabletler mağazalardaki yerini alacak. PC üreticileri ise güncellemenin final sürümünü (RTM) bu ayında sonlarına doğru satın alabilecek. Windows 8.1’in ön izleme sürümünü Tamindir üzerinden hızlıca indirip, deneyebilirsiniz. 

Vine'daki Açık Dışarıdan Video Yüklenmesine İzin Veriyor

YORUMLAR