Windows 9, 30 Eylül'de Tanıtılabilir

Windows 9, 30 Eylül'de Tanıtılabilir

Dünyanın önde gelen yazılım firmalarının arasında yer alan Microsoft'un Çin'deki ofisinden oldukça şaşırtıcı bir haber geldi. Eğer gelen bilgi doğruysa Windows 9, 30 Eylül'de tanıtılacak.

Windows 7'deki başarısını Windows 8'de sürdürmeyi başaramayan ve bu yüzden oldukça fazla eleştiri alan Microsoft, özellikle başlat tuşunu kaldırdığı için hala tartışmalara yol açıyor. Fakat firmanın Çin merkezinden gelen bilgi, birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı.

Çin'in en fazla kullanılan sosyal ağı Weibo'da paylaşımda bulunan Microsoft, ''Windows 9 yakında geliyor, başlat tuşu hakkında neler düşünüyorsunuz?'' diyerek, yeni işletim sisteminin logosunu da kullanıcılarla paylaştı.

Microsoft'un Çin merkezinin hata yaptığına dikkat çekilirken, gönderi daha sonra kaldırıldı. Ancak Microsoft'un yeni işletim sistemini 30 Eylül'de tanıtarak, geliştiricilere sunacağı şimdiden konuşulmaya başlandı.

Başlat tuşunun yer alacağı ve özellikle masaüstünde Metro arabirime olan bağımlılığın azaltılacağı Windows 9 için henüz resmi bir açıklama yok. Bakalım söylendiği gibi Eylül ayının sonunda yeni işletim sistemi tanıtılacak mı, yoksa Microsoft kullanıcıları meraklı bakışlar altında bekletmeye devam mı edecek göreceğiz.

Windows 9'da başlat tuşu olacak mı?

YORUMLAR