Windows 9 Beta Çıkış Tarihi Açıklandı

Windows 9 Beta Çıkış Tarihi Açıklandı

Daha önce sızan birçok haberle birlikte Windows 9'un çıkış tarihinin yakın bir zamanda gerçekleşeceği herkes tarafından biliniyor. Beta versiyonuyla ilk deneme sürüşü gerçekleştirilecek olan Microsoft'un yeni işletim sisteminin 30 Eylül tarihi itibariyle piyasa çıkması bekleniyor. Ne var ki, Microsoft bugüne dek yeni çalışmaları konusunda olabildiğince sessiz kalmayı tercih etti.

Windows 9'un çıkış tarihine dair ilk onay Microsoft Fransa Sorumlularından geldi. 30 Eylül'de gerçekleşecek olan bir etkinlik aracılığıyla büyük bir lansman hazırlığı başladı. Tanıtım için San Francisco şehri seçilirken online bir oturum hazırlanmayacak. Dolayısıyla sadece etkinlikte bulunanlar yeni işletim sistemini görme şansına erişecekler.

30 Eylül'de düzenlenecek olan etkinlikten kısa bir süre sonra beta sürümünün geniş kitlelere ulaşacağı tahmin ediliyor. Microsoft'un kapalı etkinlik kararı ve online olarak paylaşım yapmaması birçok soru işaretinin doğmasına neden oldu. Şirket, dünyayı bilgiden uzak tutmayacaklarının ve blog yazılarıyla durumun takip etmek isteyenlere güncel bilgiler sunacaklarının altını çiziyor.

Teknik değerlendirmelerin iletilmesi için Ekim ayının ilk haftalarını beklememiz gerekirken hem hata bildirimlerine ağırlık verilecek hem de yazılım geliştiricilerin ek fikirlerine önem verilecek. Geri bildirim formları Windows 9 Beta işletim sisteminin hemen hemen her yerinde yer alması beklenirken Microsoft kullanıcı fikirlerini önemsediğini göstermek istiyor.

Windows 9'un tamamlanmış halinin 2015 Nisan ayında çıkması planlanırken zamanlamanın Windows 8.1 güncellemesinden 1 yıl sonra çıkması olası. Windows 9, tamamiyle hazır olmadan birçok değişikliğe uğrayacaktır. Bu süreç içersinde Microsoft'un köklü değişimleri anons etmesi bekleniyor.

Windows 9 Çıkmadan Önce Sızan Tüm Bilgiler

World of Warcraft: Warlords of Draenor'un Sistem Gereksinimleri Açıklandı

YORUMLAR