Windows 9 Geliştiriliyor mu?

Windows 9 Geliştiriliyor mu?

Henüz Windows 8 hayatımıza girmemişken yeni bir Windows işletim sistemi gün yüzüne çıktı. Çıkan bir takım haberler ve söylentilere göre Windows 8 çıktıktan sonra bizleri Microsoft’tan gelecek yeni bir Windows işletim sistemi güncelleme adı altında karşılayacak. Ancak bu işletim sisteminin adı Windows 9 olmayacak çünkü Microsoft bundan sonraki Windows işletim sistemlerine kod isimler vermeyi tercih edebilir.

Windows Blue olarak adlandırılan yeni işletim sistemine dair ortaya atılan ilk iddialar bu şekilde olmuştu. Ayrıca Microsoft bundan sonra yeni işletim sistemleri çıkartmaktansa var olan işletim sistemine gelecek olan güncellemeler ile Windows’u güçlendirmeyi planlıyor.

Windows 8 geliştirilmeye devam edilirken bir yandan da boş durmayan Microsoft ekibi yeni işletim sistemi Windows 9 için kolları sıvayıp çalışmalara başladığı söylentiler arasında. Bunun en büyük sinyali cv bilgilere Windows 9 adını geçiren Microsoft çalışanları oldu.

Windows Blue adındaki güncellemeyi geliştiren başka bir ekip ve yeni işletim sistemi olan Windows 9’u geliştiren bir başka ekip şu an ikiye ayrılmış durumda. Microsoft’un ileriye dair çok büyük planları olduğu bir gerçek ve 2015’ten önce Windows 9’u göremeyeceğimiz bir gerçek.

YORUMLAR