Windows 93 Çıktı ve Sizin İçin Çökmeye Hazır

Windows 93 Çıktı ve Sizin İçin Çökmeye Hazır

Microsoft Windows 3.x serisinden doğrudan Windows 95’e geçmeseydi ne olurdu? Arada Windows 93 diye bir sürüm olurdu elbette. Bu sürümü iki Fransız dijital program sanatçısı tasarladı ve nasıl olabileceği konusunda biraz olsun fikir oluşturmayı başardılar.

Geçen hafta Jankenpoop ve Zombectro adında iki Fransız flashwork sanatçı Windows 93 çıksaydı neye benzerdi, nasıl hata mesajları verirdi, masa üstü ve ara yüzleri nasıl olurdu sorusuna kimse sormadan cevap verdiler.

İki sanatçının tasarladığı Windows 93, aslında tarayıcı tabanlı görsel bir sergiden oluşuyor. Ortada çalışan komik ve eğlenceli hiç duymadığımız programlar ve bazı oyunlar var. Ancak işlevsel bir şeyler sergileyen bir işletim sitemi yok. Biraz da duruma esprili bir bakış açısı getirmek için tasarlanmış olan bu çalışma, Windows 3.x ile Windows 95 arsındaki boşluğun doldurulması ve ‘eğer olsaydı nasıl olurdu’ sorusuna cevap verebilmek için çalışılmış bir dijital iş.

Çalışmayı izlemek ve tarayıcınız üzerinden biraz kurcalamak için www.windows93.net adresini tıklamanız yeter. Bir Windows açılış sesiyle karşılaşacağınız bu dijital çalışma daha sonra sizi bir masa üzerine taşıyacak ve ikonlarla etkileşimde bulunmanıza izin verecek. İkonların her biri komik simgelerden ve hiç duymadığımız programlardan oluşuyor. İkonları çift tıklamayı unutmayın.

İyi eğlenceler.

Windows 10 Klavye Kısayolları

Windows 8'i Hızlandıracak İpuçları

YORUMLAR