Windows 9'da Başlat Menüsü Olacak Mı?

Windows 9'a bir ay gibi kısa bir süre kalmasına paralel olarak bu yeni sürümde başlat butonunun sunulup sunulmayacağı en merak edilen konular arasında yer alıyor.

Windows 9'da Başlat Menüsü Olacak Mı?

Windows 9 Önizleme sürümü bir ay içerisinde yayınlanmış olacak. Fakat Microsoft yöneticileri Windows’un yeni sürümünün önizlemesine bu kadar yakın olmamıza rağmen herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınıyor ve yeni Windows hakkındaki merak edilen soruları cevapsız bırakıyor.

Hatırlarsanız Windows 8’in en büyük eleştiri alan noktalarından bir tanesi başlat menüsünün olmayışıydı. Windows’un karakteristik özelliklerinden biri olan bu özellik 8.1 ile geri gelmiş olsa da Windows 9’da da acaba böyle bir sürprizle karşılaşılabilir mi sorularını akıllara getiriyor. Özellikle internet ortamında birçok otorite tarafından, hem başlat menüsünün sunulacağı, hem de sunulmayacağı yönünde yapılan çeşitli yorumlar mevcut.

Elbette Windows yetkilileri tarafındna yapılan resmi bir açıklama olmadığı için kimin haklı, kimin haksız olduğunu kestirmek mümkün değil. Konuya ilişkin yapılan ilginç bir analiz ise önizleme sürmünün başlat menüsü olmadan sunulacağı. Bu yorumu yapan otoriteler, Window 9 Önizleme sürümünün son kullanıcılardan ziyade işletmeleri hedef aldığını iddia ediyor.

Başka bir söylentiye göre de başlat menüsünün kullanıcılara daha fazla kolaylık ve çeşitli kişiselleştirme olanakları sunabilmek için tam ekran moduyla sunulacak. Tüm bu söylentileri göz önüne aldığımızda başlat menüsünün akıbeti hakkında yorum yapmak epey güç. Microsoft’un da sıkı ağızlı tavrını hesaba katarsak önizleme sürümünü beklemekten başka şansımız yok gibi.

iCloud Hacklendi, Ünlülerin Özel Hayatları Ortaya Saçıldı

YORUMLAR