Windows Blue Herkese Açık Beta Haziran'da Yayınlanabilir

Microsoft'un hazırladığı Windows Blue'nun herkese açık betasının Haziran ayında yayınlanacağı duyuruldu.

Windows Blue Herkese Açık Beta Haziran'da Yayınlanabilir

Microsoft'un Windows Blue adındaki yeni işletim sistemi üzerinde çalıştığı artık bir dedikodu olmaktan çıktı ve internete sızdırılan ekran görüntüleri ve videolardan da görüldüğü kadarıyla Windows Blue, Windows 8'in özelliklerinin üzerine yeni eklemelerle çok daha iyi bir işletim sistemi olmak üzere geliyor.

Şirket Windows Blue hakkında herhangi bir açıklama yapmaktan çekiniyor ve özellikle çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi mevcut olmasa da tahminen yaz aylarında Windows Blue'nun bizimle olacağı tahmin ediliyor. Bazı yabancı kaynaklar ise işletim sisteminin final sürümden önceki herkese açık betasının Haziran ayında yani piyasaya sürülmesinden 2 ay önce yayınlanacağını belirtiyorlar.

Bir kaç gün önce sızdırılan ISO dosyası Microsoft'un partnerleri için hazırlanmış ve Microsoft mühendisleri geliştirme sürecinin 2. aşamasına geçmeden geri dönümleri almak için yayınlanmış bir sürümdü. Tahminen Fransa'dan sızdırılan dosya sayesinde tüm teknoloji meraklıları Windows Blue'nun doğru olduğunu öğrenmişti.

İlerleyen günlerde de Windows Blue hakkında haberleri bizden takip etmeyi unutmayın. Açık Beta yayına alındığında Tamindir üzerinden indirme şansına sahip olacaksınız.

Microsoft Build 2013 geliştirici etkinliği duyuruldu

YORUMLAR