Windows Güncellemelerini Engelliyor Haberlerine Samsung İsyan Etti

Windows Güncellemelerini Engelliyor Haberlerine Samsung İsyan Etti

Dünden bu yana, Tamindir’de dahil olmak üzere teknoloji gündemini meşgul eden iddiaya, Samsung sonunda resmi bir açıklamayla cevap verdi. "Biz Windows güncellemeleri engellemiyoruz" dedi.

Tamindir’de dün yayınladığımız Samsung'un Windows Güncellemelerini Engellediği Ortaya Çıktı haberimiz, tüm dünyada da tartışma konusuydu ve doğal olarak teknoloji manşetlerinde hak ettiği yeri bulmuştu.

Samsung yetkilileri Windows 7 ve Windows 8.1 için Microsoft güncellemelerini engellemediklerini, virüs tanımlamaları, sürücüler ve benzeri önemli tüm Windows güncellemelerini kendi yazılımları üzerinden yaptıklarını iddia ettiler.

Samsung’un İrlanda temsilciliğinden gelen açıklamaya göre, Samsung gerekli güncellemeleri kendi güncelleme uygulaması olan SW Update uygulaması ile zaten yaptığı ve kullanıcıların da bundan asla rahatsız olmadığı savunuldu. Diğer taraftan Samsun açıklamasında,  kullanıcılara Windows güncellemeleri konusunda bir şart koşmadıklarını, kullanıcıların isterse bu özelliği zaten seçebildikleri de belirtildi. Konuyla ilgili şikayeti ya da sorusu olanları ücretsiz bir danışma hattına yönlendiren bu Samsung açıklaması, ne kadar tatmin edici bunu zaman gösterecek.

Ancak dün çıkan iddialar son derece sağlam kanıtlarla Samsung’un bunu nasıl yaptığını işaret ediyordu.

Windows 10 Fiyatları Microsoft Tarafından Resmi Olarak Onaylandı

Samsung'un Windows Güncellemelerini Engellediği Ortaya Çıktı 

Google’un Evlerimizi Dinlediği İddiası Ortalığı Karıştırdı

YORUMLAR