Windows için Masaüstü Google Drive Kısayolları Artıyor

Windows için Masaüstü Google Drive Kısayolları Artıyor

Bulut depolama sistemleri bir kaç yıl önce ortaya çıktıklarında pek fazla alternatif mevcut değildi ancak özellikle 2013'te gerçekleşen büyük atılım sayesinde neredeyse her büyük şirketin kendine ait bir bulut depolama servisi devreye girdi. Böylece hem kullanıcılar rekabetten faydalanarak daha az fiyatlara ve daha fazla depolama alanlarına kavuştular, hem de daha fazla özellik sayesinde bulut depolama sistemlerinden daha fazla fayda elde eder hale geldiler.

Google Drive ise Google'ın depolama çözümleri arasında ve hem hızı hem de sorunsuz çalışması, aynı zamanda web tarayıcılar üzerinden döküman düzenlemeye izin vermesi sayesinde en tercih edilenlerden bir tanesi olarak uzun süredir karşımızda. Elbette bu popülerlik Google'ın servisi sürekli olarak geliştirmesine neden oluyor. En son açıklanan değişiklik ise çok daha hızlı bir şekilde hizmete erişim sağlayabilmenizi sağlayacak.

Artık Google Drive'ı sisteminize kurduğunuzda Dökümanlar, Tablolar ve Sunumlar adlı kısayollar direkt olarak masaüstünüzde belirecek ve böylece anında belgelerinize erişme imkanınız olacak. Henüz devreye girmeyen bu yeniliğin kullanıcılara parça parça dağıtılacağı tahmin ediliyor. Şimdilik Mac sistemler konusunda bir açıklama mevcut değil ancak aynı uygulamanın Apple cihazlar için de yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Eğer Google Drive'ı cihazlarınıza kurmak isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Intel ilk açık kaynaklı bilgisayarını üretti

YORUMLAR