Windows için Skype'a Gerçek Zamanlı Çeviri Özelliği Geliyor

Windows için Skype'a Gerçek Zamanlı Çeviri Özelliği Geliyor

Dünya genelinde kişilerin ücretsiz olarak görüntülü görüşmelerine ve mesajlaşmalarına imkan tanıyan Skype, yabancı dil engelini ortadan kaldırmak adına gerçek zamanlı sesli anlık çeviri özelliğini Skype Translator uygulamasıyla devreye sokmuştu. Test süreci tamamlanmış olacak ki Skype bu önemli fonksiyonunu masaüstü uygulamasına getirdi.

Kullanıcıların birbiriyle ücretsiz olarak yazılı ve sesli sohbetler gerçekleştirebilmelerine izin veren Skype’ın yabancı dil problemini çözen özelliği gerçek zamanlı çeviri geçtiğimiz sene sunulan Skype Translator uygulamasıyla gelmişti. İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Mandarin dilinde konuşmaları anlık olarak çevirebilen, 50 dilde de yazılı metinleri çevirmeyi artık sadece Skype Translator değil; Windows için Skype da destekliyor.

Özellikle öğrenci ve iş kullanıcılarına fayda sağlayacak olan gerçek zamanlı çeviri özelliğinin kullanımı da son derece basit. Kullanıcı adına tıkladıktan sonra sağ tarafta arama yapma simgesinin altında beliren çeviri simgesine tıklamak ve ardından dil seçimini yapmak kafi. Bu noktadan sonra farklı dillerde konuşan iki kişi rahatlıkla yazışmasını sürdürebiliyor. Görüntülü konuşma ekranında ayrıca seçim yapmak gerekmiyor.

Windows için Skype’ta çeviri özelliği ilerleyen haftalarda aktif olucak. Bu özelliğin gelip gelmediğini aşağıdaki görselde işaretlenen yere bakarak anlayabilirsiniz. Tabii ki Skype’ın yeni özelliklerini deneyimleyebilmeniz için güncel tutmanız gerekiyor.

Skype'a Mojis İsimli Animasyon Desteği Geldi

YORUMLAR