Windows Kullanıcılarının Güvenlik Umurunda Değil

Windows Kullanıcılarının Güvenlik Umurunda Değil

Windows 7 bünyesinde 600’e yakın açık bulundurmasına rağmen hala en popüler işletim sistemi olmaya devam ediyor. Windows 10 ne kadar güvenliğe önem verse de, kullanıcılar bunu pğek önemsemiyorlar

Her ne kadar Microsoft Windows 10’u güvenli kılmak için uğraşsa da, kullanıcılar neredeyse ilk göz ağrısı olan Windows 7’den vazgeçmiyorlar. Dev teknoloji ve yazılım şirketi güncellemelerle sistemleri ve programlarını son sürümlerde daha kararlı ve güvenli kılsa da, kullanıcılar son sürümlere pek prim vermiyorlar. Veri tabanlarında kullanıcı davranışları incelendiğinde güvenlik desteği kesilen bir çok program ve Windows 7 işletim sistemi, yeni sürüm işletim sistemi Windows 10’dan daha çok kullanılıyor.

Zaten Eylül ayında yapılan bir araştırmaya göre, her 4 bilgisayardan sadece 1 tanesi Windows 10 kullanıyor. Bu durumda geri kalan sistemlerin 4’te 2’sinin hala Windows 7 kullandığı geri kalan 4’te birlik kesiminde 8.1 ve Mac OS X kullandığı ortaya çıkıyor.

Yukarıda gördüğünüz grafik, işletim sistemlerinin Eylül ayı pazar paylarını gösteriyor. Windows 7 hala listenin en tepesinde dururken, Windows 10 onun hemen arkasına yerleşmiş durumda. Apple'ın işletim sistemi OS X de hemen onların arkasından yüzde 10'luk pazar payıyla geliyor. Ekim ayında yapılan yeni istatistik, kullanıcıların hala alışkanlıklarından vazgeçmediğini gösteriyor. Windows işletim sistemi pazar payının da yüzde 63 olarak işaret edildiğine dikkat ediyoruz.

110 Milyon Cihaz Windows 10 Kullanıyor

Her 4 Bilgisayarın 1 Tanesinde Windows 10 Kullanılıyor

YORUMLAR