Windows Mağazası Artık Uygulamaları Yüklemeden Önce Denemenizi Sağlıyor

Windows Mağazası Artık Uygulamaları Yüklemeden Önce Denemenizi Sağlıyor

Microsoft, Windows 10'da gösterilen tüm Windows uygulamalarının kullanıcılar tarafından önce denenip, sonra yüklenmesini sağlayan bir hizmet tanıttı.

Windows 10 bir süredir Windows Uygulama Mağazasında reklamlar gösteriyor, artık bu reklamlar tamamen kullanıcı tarafından önce denebiliyor şekilde servis ediliyorlar. Bugün yayınlanan habere göre, Microsoft "denenebilir uygulamalar" servisini kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Windows 10'un bu yeni özelliği ile birlikte, uygulamaların reklamlarına tıklandığında seçilen her şey bilgisayarlara indiriliyor ve kullanıcılar uygulama ya da oyunları önce deneyebiliyorlar. Uygulamalar yaklaşık 3-4 dakikada indirilerek denenebilecek şekilde geliyorlar.

Bu yeni servis, kullanıcının seçtiği uygulamanın işine yarayıp yaramacağını anlamasını sağlıyor. Aslında sistem Google'ın Android cihazlar için sunduğu Instant Apps sisteminden çok da farklı değil. Instant Apps, bir uygulamayı denemenize olanak tanıyor ve kullanıcıları "yükle beğenmezsen kaldır" zahmetinden kurtarıyordu. Google bu servisini I/O 2016'da tanıtmıştı. Artık benzer bir servis Windows Mağazasında da hizmet veriyor olacak.

Ancak Windows Mağazasında bu servis Google Instant Apps'dan daha kısıtlayıcı özelliklere sahip. Uygulamalar sadece 3-4 dakika kadar denebiliyor olacaklar. 

Windows 10 Mobile İçin Yeni Mağaza Müjdesi, İşte Ekran Görüntüleri

Windows 10 Ürün Anahtarı Nasıl Değiştirilir?

YORUMLAR