Windows Mağazası Yenileniyor

Windows Mağazası Yenileniyor

Microsoft, Windows Mağazası için yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Windows uygulamalarının bulunduğu mağazayı yenilemeyi amaçlayan şirket, işletim sisteminin bir sonraki güncellemesinde bazı değişikliklere imza atacak. Yazılım devi,  isim ve logo değişikliğini içeren yeni Mağaza güncellemesini Insider kullanıcılarına sundu.

Windows 10'a gelecek yeni güncellemenin Release Preview halkasında görünen Mağaza güncellemesi, şimdilik isim ve logo değişikliğini içerecekmiş gibi görünüyor. Görev çubuğunda bulunan alışveriş çantası ve Microsoft'un şirket logosunu gören kullanıcılar Microsoft Store ile karşılaşıyorlar.

Microsoft Store

Microsoft yeni mağazayı resmi olarak açıklamadı, ancak Microsoft Store ismi şirketin bütününü kapsaması nedeniyle dikkat çekiyor. Bu durum, Microsoft'un Windows 10 mağazasında yalnızca uygulamaları, oyunları, müzikleri veya videoları sergilemeyeceğinin bir göstergesi olabilir. Daha fazla içeriği sunması beklenen şirketin, Surface ve Xbox ürünleri için üçüncü parti donanım ve yazılım satışı yapması da bekleniyor.

Microsoft Store 2

Sizce Microsoft bu değişiklikle neyi amaçlıyor olabilir?

YORUMLAR