Windows Phone 10 Önizleme Sürümü Ocak Sonunda Gelebilir

Windows Phone 10 Önizleme Sürümü Ocak Sonunda Gelebilir

21 Ocak 2015, birçok Windows kullanıcısının merakla beklediği Redmond etkinliğinin sahne alacağı bir tarih. Etkinliğin gerçekleşeceğe güne yaklaştıkça adım adım yeni bilgiler ve söylentiler ortalıkta dolaşmaya başladı. Konu Microsoft'un Windows 10 ve diğer platformlar için gerçekleştirmesi varsayılan planlar üzerine kurulu.

Büyük bir beklentiye kapılmayanlar Microsoft'un Redmond etkinliğinde Windows 10 deneyimini anlatacaklarını düşünseler de şirketi yakından takip eden isimler büyük bir sürprizin kapıda olduğunu dile getirmeye başladılar. Bu yeni beklentilerin arasında ise Windows Phone 10'un önizleme sürümünün de kullanıcılara sunulma ihtimali var.

Geçtiğimiz hafta sonu, Microsoft'un sessis sedasız bir biçimde mağazaya sunmuş olduğu Phone Insider uygulaması da bu söylentiyi kanıtlar nitelikte. İşletim sistemine erken ulaşmak için sunulan bu uygulamanın erken bir aşamada yer alması birkaç gündür merak konusu yaratırken konuyu renklendiren ise bir tweet oldu.

Haberin devamından önce uygulamaya ulaşmak istiyorsanız hemen aşağıda yer alan butondan Phone Insider'a ulaşabilirsiniz.

Microsoft'u yakından takip eden Mary Jo Foley paylaştığı bir tweet ile 21 Ocak'tan kısa bir süre sonra Windows Phone 10'un kullanıcı deneyimine açık hale getirileceğini iddia etti. Phone Insider uygulamasıyla geleceği düşünülen uygulama bugün hala yaygın olan Preview for Developers isimli uygulamanın yerini alacak. Dolayısıyla, geliştirici olan herkesin yeni uygulamaya geçmesi bir an önce öneriliyor.

Samsung Yeni Windows Phone Projesine Hazır

YORUMLAR