Windows Phone 10 Önümüzdeki Sene İçin Duyuruldu

Microsoft, Windows 10 bombasından sonra bugün San Francisco'daki etkinlikte yeni işletim sisteminin Windows Phone'a da uğrayacağını söyledi. Mobil işletim sistemi hakkında başka bir ayrıntıya yer vermeyen firma daha detaylı bilgilerin ileriki zamanlarda

Windows Phone 10 Önümüzdeki Sene İçin Duyuruldu

Microsoft, Windows 10 bombasından sonra bugün San Francisco'daki etkinlikte yeni işletim sisteminin Windows Phone'a da uğrayacağını söyledi. Mobil işletim sistemi hakkında başka bir ayrıntıya yer vermeyen firma daha detaylı bilgilerin ileriki zamanlarda geleceğini söylüyor.

Bugünün etkinliği tamamen masaüstü sistemlere odaklanmıştı, ancak firmanın mobil işletiminin başındaki isim Joe Belfiore Windows Phone 10'un da önümüzdeki sene çıkış yapacağını toplulukla paylaştı.

Windows Phone 10 gelecek için doğal bir adım olacak ve mobil ortam için baştan tasarlanıp, masaüstünden farklı bir tutum sergileyecek. Microsoft'un verdiği bu bilgilerden masaüstü temasının Windows 10'un telefon versiyonlarında ortadan kalkabileceği tartışılanlar arasında. Firma mobilde daha çok dokunmatik tuşların komutları üzerine odaklanıp kullanıcıları çeşitli görev sistemlerinde kolaylık sağlamayı planlıyor.

Microsoft'tan beklenen bu adım Windows Phone'un da geleceği için önemli bir adım olacak. Sıradaki Windows Phone versiyonunun 2015'in ilk aylarında, büyük ihtimalle ocak veya şubat gibi denenmeye açılacağı tahmin ediliyor. Bu sayede stabil bir sürüm bir araya getirilebilecek ve Windows Phone 10 resmi olarak yayına alınacak. Bazı endüstri profesyonelleri bu adımın tamamlanmasının Nisan 2015'i bulacağını söylüyor.

Windows 10 Tanıtıldı, Tüm Özellikleri ve Bilmeniz Gerekenler

Son Dönemde Windows Phone'un Kullanım Oranı İyice Arttı

YORUMLAR