Windows Phone 10 Yola Çıktı

Windows Phone 10 Yola Çıktı

Microsoft, 2015 yılının ilk aylarında Windows Phone işletim sisteminin son versiyonunun görücüye çıkacağını Eylül ayında müjdelemişti. Yeni nesil akıllı telefonları için yeni bir sistem altyapısı oluşturma hedefinde olan Microsoft, Çin'den gelen kaynaklara göre Windows Phone 10'un geliştirme aşamasını tamamladı ve yeni işletim sistemini çevrimiçi deniyor.

Konu ile ilgili hayati detaylar henüz eksik olsa da Windows Phone 10'un çıktığına dair yapılan ilk açıklamanın bu olması tüm bu olaya yeni bir derinlik katıyor. Şu an cihazlara yüklenebilir bir forma ulaşan yeni işletim sistemi, cihazlarda Windows Phone 8.15 olarak tanımlanıyor. Geliştiriciler için gelen önizleme versiyonu da 8.10.14203 olduğu için köklü bir değişimin olduğu aşikar.

Windows 10 etkinliklerine hazırlanan Microsoft Ocak ayının sonlarına doğru büyük bombayı patlatabilir. Beklentilerin arasında ilk tüketiciye yönelik önizleme versiyonunun sunulması da var. Söylentiler doğruysa, Tablet ve mobil cihazlar için ortak bir işletim sistemi platformu oluşturuldu. Dolayısıyla bu güncelleme Windows RT kullanıcılarının da yararlanabilecekleri bir yenilik olabilir.

Piyasada yaygın kullanımın başlayacağı tarihin ise 2015 yılının ortası olması mümkün. Microsoft, bu dönemde masaüstü için hazırlanan Windows 10'u piyasaya sürmeyi hedefliyor. Yapılacak olan etkinlikler kapsamında Windows Phone da önemli bir role sahip olacaktır. Tüketiciye yönelik işletim sistemi Ocak veya Şubat aylarında piyasaya sürülecek olursa yaz mevsimine doğru yeteri miktarda geri bildirim toplamış olmak mümkün olacaktır.

50 MP Kameralı Microsoft Lumia 1030'un Fotoğrafları Sızdırıldı

YORUMLAR