Windows Phone 8 GDR2 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Windows Phone 8 GDR2 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Windows Phone 8 kullanıcıları Microsoft'un mobil işletim sisteminin sonraki güncellemesini yayınlamasını sabırsızlıkla beklerken, güncellemenin detayları Microsoft'un güncelleme geçmişi sayfasında yayınlandı. GDR2 güncellemesi birkaç yeni özelliği beraberinde getiriyor.

Windows Phone 8 için 12 Haziran 2016'ya kadar destek sunacağını söyleyen Microsoft, ufukta gözükmeyen GDR2 güncellemesinin getireceği yenilikleri resmi sitesi üzerinden paylaştı. 8.0.10327.77 veya 8.0.10328.78 yapı numarası ile gelmesi beklenen güncellemenin numarası telefon ve operatöre göre değişiklik gösterecek. Peki bir sonraki güncelleme Windows Phone kullanıcılarına neler sunacak bir bakalım:

  • Çeşitli performans iyileştirmelerinin uygulandığı XBOX Music uygulamasında müzik seçme, indirme ve sabitleme işlemleri daha kolay yapılacak. Şarkı ve albüm bilgileri gibi meta veriler daha doğru görünecek.
  • Müzik+Videolar Hub'ından FM Radio dinlenenebileceksiniz. Ancak bu özellik tüm telefonlarda kullanılamayacak.
  • Data Sense ile telefonunuzun veri kullanımını ayarlayabileceksiniz. Veri planınıza dayalı olarak limit koyabilecek veya en çok veri kullanan uygulamaların takibini yapabileceksiniz.
  • Geliştirilmiş HTML5 uyumluluğu ile Internet Explorer her zamankinden daha iyi web deneyimi sunacak.
  • Kamera için favori lenslerini ayarlayabileceksiniz. Kamera butonuna bastığınızda otomatik olarak açılacak. Bu özellik te tüm telefonlarda kullanılamayacak.

Microsoft'un Windows Phone mobil işletim sisteminin sonraki güncellemesini ne zaman yayınlacağı hakkında henüz bir bilgi yok.

Akıllı Saat Pebble 275.000 Adet Ön Satış Yaptı

YORUMLAR