Windows Phone 8 Kurulu Tüm Cihazlar Windows Phone 10'a Güncellenebilecek

Windows Phone 8 Kurulu Tüm Cihazlar Windows Phone 10'a Güncellenebilecek

2015 yılında çıkacağına kesin gözüyle bakılan Windows Phone 10, Microsoft'un tüm bilgileri gizli tutmaya çalışmasına rağmen konuşulmaya devam ediyor. Resmi olmayan kanallardan gelen bilgiler doğrultusunda etrafta dolaşan söylenti Windows Phone kullanıcılarını şimdiden sevindirmeye başladı bile. Bugüne kadar Microsoft'un mobil politikaları hakkında tutarlı bilgiler sunan twitter kullanıcısı Nawzil8, Windows Phone 8 ile kurulu tüm cihazların Windows Phone 10 güncellemesini yapabileceğini iddia etti.

Windows 8.1 kullanan cihazlara yüksek ihtimalle ücretsiz bir güncelleme olarak gelmesi planlanan yeni işletim sistemi hakkında şu an için yeterince bilgi de bulunmamakta. Windows Phone 10'a geçiş aşamasını mümkün kılacak son güncellemenin yeni işletim sistemi piyasaya sürülmeden birkaç gün önce çıkması bekleniyor. Rivayetler doğruysa kullanıcıları şaşırtacak bir başka fenomen de Windows Phone 10'un düşük sistem gereksinimleri. 512 MB RAM kapasitesi olan cihazların bile yeni işletim sistemini problemsiz çalıştıracağı düşünülüyor. Ne var ki 1 GB RAM kapasitesinden düşük olan cihazlarda yeni Windows Phone 10'un tüm özelliklerini etkin kullanılabileceği tartışmaya oldukça açık bir konu.

Bilgisayarlarda da benzer bir devrim gerçekleştirmeye çalışan Windows 10'un şu an hali hazırda bulunan Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacağı düşünülüyor. Kullanıcıların taleplerine kulak veren Microsoft'un karşılaştığı talepler arasında en çok arzu edilen seçenek bu doğrultudaydı. Şu an için söylenti olsa da güvenilir olan bir kaynaktan gelen bilgiler mevcut ama durum Microsoft tarafından onaylanmadığı sürece kesin bir bilgiden bahsetmek mümkün değil.

Windows 10 için Gelmesi Beklenen 10 Yeni Özellik

Dropbox'ın Uygulaması Windows Phone Cihazlarına Geliyor

YORUMLAR