Windows Phone 8 Telefonlara Windows Blue 2014'te Gelecek

Windows Phone 8 Telefonlara Windows Blue 2014'te Gelecek

Microsoft, Windows 8'den kaynaklanan pek çok soruna çözüm bulabilmek için Windows Blue'yu yaz aylarında önizleme sürümü olarak yayınlayacak ve ardından sonbaharda ise final sürüm olarak piyasaya sürülecek. Geliştirilmiş bir arayüz, daha iyi güvenlik ve performans beklenen bu Windows sürümünün açıklanmasının ardından elbette gözler mobil cihazlara çevrilmişti.

Windows Phone 8 işletim sistemi kullanan Nokia Lumia serisi gibi telefonların Windows Blue benzeri büyük bir güncelleme almasının en az 2014'e kadar mümkün görünmediği ZDNet'ten Mary Jo Foley tarafından belirtiliyor. Kaynaklarının kendisine aktardığına göre Foley, 2013 boyunca ufak bir kaç güncellemenin gerçekleşeceğini ancak büyük çapta bir güncellemenin olası görünmediğini açıkladı.

Aynı zamanda FM radyo desteğine sahip olan Windows Phone 7'den sonra WP 8'de bu desteğin kalkması pek çok kullanıcıyı üzmüştü. İlerleyen günlerde gelecek olan güncellemelerin içerisinde FM radyo desteğinin de bulunacağı ve kullanıcıların beklentisinin karşılanacağı da dedikodular arasında yer alıyor.

Şimdilik pazar payını yavaş ancak istikrarlı şekilde arttıran Windows Phone 8 telefonların önümüzdeki zamanlarda geçirecekleri işletim sistemi güncellemelerinin bu pazar payına nasıl katkı yapacağını görmek için bir senemiz daha var gibi görünüyor.

BlackBerry Messenger Android ve iOS'a geliyor

YORUMLAR