Windows Phone 8.1 Hırsızlığa Karşı Mutlak Koruma Kilidi Getirdi

Windows Phone 8.1 Hırsızlığa Karşı Mutlak Koruma Kilidi Getirdi

Uzun zamandır beklenen bir özelliğe kavuşan Windows Phone 8.1 cihazları, Update 2 paketiyle birlikte hırsızlığa karşı sonuna kadar koruma gerçekleştirmenizi sağlayacak bir fonksiyonu yanında getirdi. Telefonunuz başka insanların eline geçtiğinde kullanılmak üzere geliştirilen koruma kilidi sayesinde artık Hard Reset dahi yapılsa cihazı kimse kullanamayacak. iPhone'da geçtiğimiz sene aktifleştirilen bu özellik sayesinde çalıntı telefon vakalarında ciddi bir azalma kaydedilmişti.

Reset Protection olarak adlandırılan bu yeni özellik, telefona yerleştirilmiş bir güvenlik şifresini hard reset ile aşmayı imkansız kılıyor. Yeni bir ROM veya eski bir Windows Phone versiyonu yüklense bile bu güvenlik bariyerini kırmak mümkün olmayacak. Yetkisi verilmiş bir Microsoft hesabı ve şifresi olanların haricinde kimse cihazı kullanamayacak.

Windows Phone 8.1 GDR2'nin getirebileceği bir sorun da zorunlu olduğunda yardımcı olamayacak üçüncü parti üreticiler. Bu noktada da yardımcı olan Microsoft, şifresini unutmuş olan kullanıcıların kullanımlarına devam edebilmeleri için OEM kanadına şifreyi açma yetkisini veriyor. 2014 yılının başından beri vaadedilen ve ulaşması uzun süredir beklenen bu özellik nihayet Windows Phone kullanıcılarını daha güvenli bir kullanıcı deneyimine kavuşturuyor.

Hyperlapse Windows Phone Sürümü Beta Aşamasına Ulaştı

Windows Phone'un Nedeni Anlaşılmayan Eksiklikleri

YORUMLAR