Windows Phone 8.1 Güncellemesi İddialı Geliyor

Windows Phone 8.1 Güncellemesi İddialı Geliyor

Geçtiğimiz Nisan ayının başında gerçekleştirilen BUILD 2014 etkinliğinde tanıtılan Windows Phone 8.1’in ön izleme sürümü üreticiler tarafından 14 Nisan itibariyle kullanıcılara sunulmuş, çok geçmeden de tam sürümünü dağıtmaya başlamıştı. Nokia’nın Lumia Cyan adı ile kullanıcılarına sunduğu Windows Phone 8.1’in ilk büyük güncellemesi GDR1 hakkında yeni bilgiler yayınlanmaya başladı.

Önümüzdeki haftalarda Microsoft tarafından yayınlanacağı belirtilen Windows Phone 8.1 GDR1 ile birlikte bir çok yenilik kullanıcılar ile buluşacak gibi duruyor. Paylaşılan son bilgilere göre yenilenen canlı klasörler özelliği tanıtım materyallerinde öne çıkarılıyor. Windows Phone 8.1 ile gelen ana ekranda birçok farklı uygulamayı tek bir kutucukta toplayabildiğiniz Klasörler uygulamasının daha da geliştirildiği dikkat çekiyor. Halen varsayılan mesajlaşma uygulaması desteği bulunmayan Windows Phone 8.1‘de GDR1 güncellemesi ile mesajlaşma bölümünde yenilikler geliyor. Xbox Müzik uygulamasında iyileştirmelerin yanı sıra Mağaza‘da da farklı geliştirmelerin yer alacağı ve daha kullanışlı bir hale geleceği belirtiliyor.

Windows Phone 8.1 ile gelecek diğer özellikler ise şöyle:

• Birçok kullanıcının canını sıkan bir bölüm olan Internet Explorer‘da güncellemeden payını alacak. Mobil siteye yönlendirme ve daha başarılı bir deneyim sunmaya çalışılacak.

• Windows Phone 8.1 ile gelen VPN özelliğinin de geliştirilmesi bekleniyor.

• GDR1 ile yeni çözünürlük destekleri de gelecek. 1280×800 WXGA, 6.01 ve 7 inç ekran büyüklüğü arasında 1280×768 WXGA çözünürlüğü ve birçok farklı çözünürlük desteği eklenecek.

• Qualcomm‘un Quick Charging 2,0 adına sahip yeni hızlı şarj özelliği Windows Phone ekosistemine de geliyor.

• HTC’nin Dot View, LG’nin QuickCircle gibi özel kılıfları artık Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlarda da kullanılabilecek.Galaxy Note 4'ün Beklenen Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyat Tahmini

YORUMLAR