Windows Phone 8’e “Portico” Adlı İlk Güncelleme Geliyor

Windows Phone 8’e “Portico” Adlı İlk Güncelleme Geliyor

Hiç şüphe yok ki Microsoft, gelecek haftalarda bir Windows Phone 8 güncellemesi çıkarmaya hazırlanıyor.

Bu bilgi, geçen haftalarda konuya yakın olan çok sayıda kaynak tarafından onaylandı.

Güncellemenin neler getireceği tanıtımın yaklaşmasıyla beraber açıklanacak olsa da, Windows Phone 8 için gelecek ilk güncellemenin, bazı hataları onarma ve birkaç geliştirme içereceğini  biliyoruz.

WPCentral’a yakın olanlar, güvendikleri kaynakların birinden, güncellemenin “Portico” kod adıyla geleceğini duyduklarını iddia etti. Yine de Microsoft, henüz resmi bir bilgilendirme yapmış değil.

“Portico” kod adının kaynağı, -o ile sonlanan isimlerle gelen, önceki Windows Phone güncellemeleri. Bununla birlikte, bu durum, Microsoft’un bu kod adını başka -o ile sonlanan başka bir ad ile değiştiremeyeceği anlamına da gelmiyor. 

“Portico” güncellemesi biraz daha bilgi için araştırıldığında görüldü ki, bu büyük bir yükseltme değil. Fakat bir dizi çok gerekli hata düzeltmelerini getirecek güncellemeden ziyade, çıkışta atlanan birkaç özelliği de getirecek bir güncelleme.

Portico’nun aynı zamanda Bildirim Merkezi’nin yanında VPN desteğini de beraberinde getirmesi bekleniyor ki bunu, Windows Phone 8’in ilk etapta içermesi gerekirdi.

Son olarak, Windows Phone 8’e gelecek bu ilk güncellemenin, platformun önceki versiyonlarında bulunmayan OTA'in güncellenmesi için gerekli niteliği de ekleyeceğini belirtmeden geçmeyelim.

YORUMLAR