Windows Phone Avrupa Pazarı'nın Yüzde 8.2'sini Ele Geçirdi

Windows Phone Avrupa Pazarı'nın Yüzde 8.2'sini Ele Geçirdi

Microsoft, Windows Phone platformu ile mobil işletim sistemi pazarına yavaş bir giriş yapmış olsa da Windows Phone 8 ile birlikte her şey bir anda değişmeye başladı. Windows Phone 8'in piyasaya sürülmesinin dışında yükselişe hız kazandıran en önemli etkenlerden birisi de Nokia tarafından piyasaya sürülen Windows Phone işletim sistemine sahip akıllı telefonlar oldu.

Özellike bütçe dostu bir akıllı telefon olan Lumia 520 ile büyük bir başarı yakalayan Nokia, Windows Phone'un kullanıcılar arasında yayılmasına büyük bir katkı sağlamış oldu. Microsoft ve üretim ortaklarının bu başarısı sonucunda Windows Phone mobil işletim sistemi şu an Avrupa üzerinde yüzde 8.2'lik bir pazar payını yakalamayı başardı. Şu an için iOS ve Android gibi platformlarla karşılaştırılamayacak olsa da Windows Phone'un bu kadar kısa bir sürede sahip olduğu pazar payı ve elde ettiği başarı gerçekten etkileyici.

Kantar Worldpanel ComTech ortaya çıkardığı bu rakamlar sonrasında konuyla ilgili şöyle bir açıklama yapmayı da ihmal etmedi "Windows Phone'un istikrarlı yükselişinin sebebi rakipleri iOS ve Android platformu kullanıcılarını kendi tarafına çekmesi değil, aksine Windows Phone'u keşfetmek isteyen yeni kullanıcılar kazanmasından kaynaklanmaktadır."

Ayrıca Kantar stratejik direktörü Dominic Sunnebo, Lumia 520'i işaret ederek "Yeni bir akıllı telefon satın almak isteyen kullanıcılar işletim sisteminden önce telefonun fiyatına ve kalitesine bakıyorlar" açıklamasını yaptı ve bu noktada Lumia 520'nin kullanıcıların isteklerini tam anlamıyla karşıladığını gözler önüne serdi.

Bakalım ilerleyen günlerde Windows Phone yükselişini sürdürerek, yakalamış olduğu bu başarıyı devam ettirebilecek mi?

Nokia Lumia 520 İncelemesi

YORUMLAR