Windows Phone Facebook Uygulaması Artık Video Yüklemeyi Destekleyecek

Windows Phone Facebook Uygulaması Artık Video Yüklemeyi Destekleyecek

Microsoft'dan yapılan açıklamaya göre, Windows Phone'lar için yeni versiyonu yayınlanacak olan Facebook uygulaması video yüklemeye izin verecek. 

İlk çıktığı günden beri olay yaratan Windows Phone, Android ve iOS sistemler ile karşılaştırıldığında bir çok eksiğinin bulunması ve yetersiz uygulama desteği yüzünden kullanıcılar tarafından çok eleştiriliyor. Ancak, rakip sistemlere göre çok genç olan Windows Phone'lar, yavaş da olsa toparlanmaya başlamış görünüyor. Geçtiğimiz gün yapılan duyuru da bunu doğrular nitelikte.

Windows Phone 8.1 versiyonu için çıkacak olan Facebook uygulaması ile kullanıcılar artık video yükleyebilecekler. Ayrıca yeni uygulama ile birlikte kullanıcılar uygulama üzerinden direk olarak People Hub'a da bağlanabilecek. Microsoft yetkililerine göre Windows Phone kullanıcılarına böylece daha iyi bir deneyim sunulacak. Ayrıca gelecek olan güncellemeye farklı dil seçenekleri de eklenmiş durumda.  

Yapılan açıklamanın devamında ise, yeni uygulama Facebook tarafından desteklenmeyeceği ve yayıncı konumunda Microsoft'un olduğu belirtilmiş. Firmanın neden böyle bir yol izlediği şuan için bilinmiyor.

Yeni uygulama kısa süre içerisinde Windows Phone 8.1 kullanıcıları için indirilebilir olacak. 

Mozilla'dan büyük sızıntı

YORUMLAR