Windows Phone İçin Fiziksel Klavye Desteği Geliyor

Windows Phone İçin Fiziksel Klavye Desteği Geliyor

Windows telefonlara sonunda Bluetooth üzerinden fiziksel klavye desteği geliyor. Orijinal telefonların neden fiziksel klavyeleri desteklemediği sorusu da böylece ortadan kalkmış olacak.Çok yakında tüm Windows Phone kullanıcıları Bluetooth kullanarak cihazlarını fiziksel klavyeyle destekleyebilecekler. İlk olarak bu fırsattan Microsoft Lumia 640 ve Lumia 640 XL cihazlar faydalanacaklar.

Donanım yazılımı güncellemesiyle gelecek olan bu özellik Windows Phone ayarlar menüsünden de kolaylıkla ayarlanabilecek. Windows Phone OS 8.1’e ek olarak gelecek yeni güncelleme Mart ayının sonuna doğru gelebilir. Bu tarihten sonra üretilecek olan tüm Windows Phone serileri için standart fabrika ayarı olacak olan bu gelişme, 2014 model diğer telefonlar için cihazlara gelen bir güncellemeyle kullanıcılara sunulacak.

Yeni yapılacak güncelleme cihazlarda yaşnan küçük sıkıntıları da gidermek üzere tasarlanıyor. Ayarlar penceresinde yaşanan titreşme, ana ekrana bazı ikonları yerleştirmede yaşanan küçük sıkıntılarında bu güncelleştirmeyle giderileceği belirtildi.

Tam olarak güncellemenin günü verilmese de çok fazla bir gecikme yaşanacağı düşünülmüyor.

Windows Phone'un 2014 Karnesi

YORUMLAR