Windows Phone İçin Minecraft Yolda

Windows Phone İçin Minecraft Yolda

Geçtiğimiz haftalarda sizlere Minecraft,'ın yapımcısı Mojang'ın Microsoft tarafından satın alındığını iletmiştik. Bunun üzerinden daha çok zaman geçmemişken Windows Phone platformu için Minecraft'ın hazırlanacağı bilgisi elimize ulaştı. Zira Microsoft uzun süredir oyunun Windows Phone için çıkmasını istiyordu ancak maalesef oyunun kodlamasındaki sorunlardan dolayı bunu gerçekleştirmek Mojang firması için oldukça zordu.

Şimdi ise Microsoft'un sonsuz kaynaklarına erişecek olan Mojang, Minecraft'ı Windows Phone platformunda yayınlayabilmek için tüm olanaklara sahip. Her ne kadar konu üzerine resmi bir açıklama olmasa da, geçtiğimiz hafta Microsoft'un Xbox ekibinin lideri Phil Spencer, oyunun er ya da geç Windows Phone platformunda da yayınlanacağını oyunun fanlarından birisinin sorusu üzerine açıklamıştı.

Elbette bu açıklamanın çok resmi bir niteliği olmadığı gibi maalesef oyunun çıkış tarihine dair herhangi bir bilgi de vermiyor. Hatta oyunun WP versiyonu üzerine hali hazırda bir çalışma olup olmadığına dair bir veri de elimizde olmadığı için oyunun yayınlanmasının 2016 yılını bulabileceğini düşünüyorum.

Windows Phone platformu için hazırlanacak olan Minecraft'ın yanında elbette Windows 8.1 uygulaması da beklenenler arasında. Ancak yeni Windows sürümünü çıkarmak için hazırlanan Microsoft, Windows 8 serisini tamamen atlayarak direkt şimdilik adına Windows 9 diyeceğimiz sürüme Minecraft uygulamasını da çıkartabilir.

Microsoft'un önceliklerinden bir tanesi Minecraft'ın varolan tüm platformlarda yayınlanması ve daha da geniş kitlelere ulaşması. Bu nedenle önümüzdeki günlerde konuya dair çok daha sürpriz haberlerle karşılaşmamız da olası.

Minecraft'ı cihazlarınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanmayı unutmayın:

iPhone 6'ya acımasızca davrandılar

YORUMLAR