Windows Phone İçin Skype'a Çizim Desteği Geliyor

Windows Phone İçin Skype'a Çizim Desteği Geliyor

Microsoft bugün Skype'ın Windows Phone uygulamasını güncelleyerek sohbet programına yepyeni bir özellik ekliyor. Windows Phone kullanıcıları artık Skype'ta çizim yapabilecekler.

Yeni eklenti Windows Phone sahiplerine kanvas çizim, bulunan resimlerin üzerine çizim, harita düzenlemesi gibi birçok özellik sunuyor. Üstelik çiziminizi herhangi bir Skype rehberinizdeki arkadaşınızla da paylaşabilirsiniz. Microsoft'un yeni çizim özelliğini neden sadece Skype'ın Windows Phone versiyonuna getirdiği şüpheli, firma çizim desteğinin Android, iOS, Mac hatta Windows sürümü hakkında bir açıklama yapmasa da yeni özelliğin yakında tüm platformlara taşınacağı tahmin ediliyor. Microsoft sadece kendi akıllı telefon modellerini ön plana çıkarmak için Skype'ın çizim desteğini ilk burada denemiş olabilir.

Skype'ın Windows Phone güncellemesindeki diğer geliştirmeler arasında yeni HD ekran desteği, daha hızlı performans, cihaza kayıtlı Microsoft hesabıyla uygulamaya otomatik olarak giriş yapma gibi özellikler var. Microsoft Skype'ı ilk Windows Phone'a taşıdığında uygulamanın genel performansı ve eksiklikleri açısından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Skype'a eklenen birçok yeni özellik her seferinde en son Windows Phone'a ekleniyor, kimi zaman bu süreç 2 ayı bulabiliyordu. Microsoft yavaş yavaş bu durumları düzeltmek üzere kendi cihazlarında kendi uygulamarına öncelik tanımaya başlamış olabilir.

Skype'ın çizim desteğinin en kısa zamanda Android, iOS, Mac ve Windows platformlarına geleceği tahmin ediliyor. Eğer siz de Windows Phone sahibiyseniz, Skype'ın güncel sürümünü denemek için uygulamayı akıllı cihazınıza indirebilirsiniz:

Spotify, Kullanıcılarına Aile Sistemi Kapsamında İndirim Sunuyor

Android Lollipop İçin Yeni Google Messenger

YORUMLAR