Windows Phone Satışları Geçen Yıla Göre 4 Kat Arttı

Windows Phone Satışları Geçen Yıla Göre 4 Kat Arttı

Microsoft’tan yapılan açıklama Windows Phone’un nasıl bir boyuta geldiğini gözler önüne seriyor. Microsoft’un önde gelen isimlerinden birisi olan Steve Ballmer’ın yaptığı açıklamada Windows Phone’un geçtiğimiz yıla oranla 4 kat daha fazla sattığını açıkladı. Yani Windows Phone yüklü cihazlarında geçtiğimiz yıla göre daha fazla sattığını söylemek mümkün.

Şimdilik HTC ve Nokia gibi dev markaların akıllı telefonları ile piyasaya sürülen Windows Phone 8’i ilerleyen dönemlerde daha fazla cihazda görmeyi bekliyoruz. Nokia’nın Lumia 820 ve Lumia 920 modelleri, HTC’nin de 8X modeli ile adeta patlama yapan Windows Phone 8’in geçtiğimiz yıla göre 4 kat daha fazla büyümesinin en büyük sebebi hiç şüphesiz bu cihazlar.

Windows Phone 7’nin 4 katı kadar satmayı başaran Windows Phone 8’e olan yoğun talep Microsoft’u fazlasıyla memnun bıraktı. Şimdilik iOS ve Android karşısında oldukça aşağılarda seyreden Windows Phone 8’in ilerleyen zamanlarda bu iki dev mobil işletim sistemine ciddi bir rakip olması kaçınılmaz gibi görünüyor. Microsoft’un yanı sıra, Windows Phone 8 bir nevi Nokia’nın kurtuluşu oldu diyebiliriz.

YORUMLAR