Windows Phone Uygulama ve Oyunlarına Erişim Sağlanamıyor!

Windows Phone Uygulama ve Oyunlarına Erişim Sağlanamıyor!

Yaklaşık birkaç saattir süren ve Windows Phone markette yer alan uygulamalara ve oyunlara erişimi engelleyen problem hala çözülemedi. Markete giriş yaptıktan sonra herhangi bir oyuna ve uygulamaya tıkladığımızda karşımıza "Daha Sonra Tekrar Deneyin" yazılı bir sayfa çıkmakta. Problem henüz çok taze olduğundan ötürü konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamış bulunuyor.

Günümüzde akıllı telefon ve tabletlerin donanımsal teknolojileri ne kadar gelişmiş olursa olsun sunulan uygulama desteği her zaman ön sırada gelmekte. Bu konuda özellikle iOS ve Android işletim sistemleri kullanıcılara çok fazla uygulama alternatifi sunduklarından ötürü daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmekte.

Windows Phone'da bu pastadan pay alabilmek için var gücüyle çalışıyor ve her geçen gün marketteki uygulama sayısını artırmaya çalışıyor. Fakat beklenmedik bir şekilde gelişen bu sorun, söz konusu işletim sistemini kullananlar tarafından negatif bir tepkiyle karşılanabilir. Uygulama desteği konusunda meydana gelebilecek herhangi bir problem işletim sistemini kullananlar arasında büyük oranda huzursuzluk yaratacaktır. Bunun sebebi, mobil cihazların mobil uygulamalar olmadan işe yaramaz elektronik devrelerden farksız hale gelmesi. Hiçbir uygulama indiremediğiniz bir akıllı telefon hayal etmek... Gerçekten kötü.

Başta da belirttiğimiz gibi teknik problem henüz çok yeni olduğu için Windows cephesinden herhangi bir açıklama gelmedi. Fakat konuya ilişkin gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR