Windows Phone Uygulamalarının Sayısı 500.000'i Geçti!

Windows Phone Uygulamalarının Sayısı 500.000'i Geçti!

Microsoft tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Windows Phone için haberler oldukça güzel. Mobil cihazlarda oldukça fazla kullanılan Windows Phone'a artık geliştiriciler en az iOS ve Android kadar çok önem veriyor.

Günümüzden yaklaşık 4 yıl önce Mobil Dünya Kongresinde tanıtılan Windows Phone kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Yaklaşık 25 farklı dil desteği sunan bu işletim sistemi artık uygulama bakımından sıkıntı çıkarmayacak seviyeye ulaştı. Uygulama geliştiricilerinin yeni alternatifi olan Windows Phone, 500 binden fazla uygulamaya ev sahipliği yapıyor.

Microsoft'un basın mensupları için açmış olduğu resmi bir blog sayfasında Windows Phone ile ilgili tarafsız bilgiler paylaşılıyor. Rakamlarla Microsoft ismini taşıyan blog kısa bir süre önce güncellendi ve sayfaya Windows Phone'da indirebilir şekilde hazır toplam 525.000 uygulamanın olduğu bilgisi eklendi. Microsoft bu güncellemeden hemen sonra konuyla ilgili başka bir açıklama yaptı ve toplam güncel uygulama sayısının 527.000 olduğunu dile getirdi. Uygulama sayısının yanı sıra blog sayfasında yer alan bilgilerin 2014 Eylül ayına ait olduğundan, Windows Phone'un sürekli büyüdüğünden bahsetti.

Windows Phone büyümeye devam ederken rakipleri iOS ve Android'in durmaya niyeti yok. Çünkü her geçen gün yüzlerce yeni uygulama bu işletim sistemlerine yükleniyor.

Lumia Cihazlarına Windows Phone 10 Güncellemesi Geliyor 

YORUMLAR