Windows Phone Yüzde 50 Aktif Kullanıcı Artışına Ulaştı

Windows Phone Yüzde 50 Aktif Kullanıcı Artışına Ulaştı

Mart ayının başında gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi 2015 etkinliğinde Microsoft, Windows Phone ile ilgili ilginç ayrıntılara yer verdi. Redmond merkezli şirketin bilgilerine göre Windows Phone ağının içinde yer alan aktif kullanıcı sayısı geçtiğimiz yıl %50'lik bir artış grafiği yakaladı. Microsoft 400,000'den fazla uygulamanın ve oyunun Windows Phone mağazasında yer aldığını müjdeliyor. Son bir yıl içerisinde yine %63'lük bir büyüme söz konusu.

Ortalama bir Windows Phone kullanıcısı 3 günde 1 uygulama veya oyun indiriyor. Ortalama bir kullanıcı cihazı ise 105 oyun ve uygulama içeriyor. Verilerin içerisinde yer alan bir başka önemli detay da uygulama içi satın alma seçeneği olan uygulamaların gelirlerindeki artış oldu. Bu oran şu an mağazanın genel genişleme eğilimini de aşıp %80'e ulaşmış durumda.

Merakla beklenen bir başka gelişme de Windows 10 telefon sürümü veya diğer adıyla Windows Mobile 10 piyasaya çıktığında buradaki evrensel uygulamaların mağazaya yansıtacakları olacaktır. Windows Phone kullanıcıları olarak mağazanın gelişmelerini gözle görebiliyor musunuz? Yorum kutusundan bize fikirlerinizi yazabilirsiniz.

Lenovo İlk Windows Phone Cihazını Birkaç Ay İçinde Çıkartıyor

Windows Phone İçin Fiziksel Klavye Desteği Geliyor

YORUMLAR