Windows Phone'a Geçen HTC One M8'i İlk Olarak Nokia Karşıladı

Windows Phone'a Geçen HTC One M8'i İlk Olarak Nokia Karşıladı

HTCNokia ve Microsoft'un aralarından şu sıralar su sızmıyor. Çünkü HTC, One M8 modelli telefonunu Windows Phone işletim sistemine uyarlayarak yeniden satışa sunacak. Bu gelişme en çok Windows Phone'u geliştiren Microsoft'u sevindiriyor.

Microsoft kendi mobil işletim sistemi olan Windows Phone için uzun süredir çalışıyor. Emeklerinin karşılığı yeterince alamayan şirket büyük teknoloji firmalarıyla anlaşarak Windows Phone'u yükseltmeye çalışacak. Bu çalışmaları kapsamında WP'ye ilk geçecek telefonlardan birisi HTC'nin başarılı modeli One M8 oldu.

HTC One M8 for Windows Phone resmi olarak duyuruldu ve üretim çalışmalarına başlandı. HTC'nin Windows Phone'lu telefon üretmesine Nokia'dan ilginç bir Tweet geldi. Şirketin İngiltere hesabından atılan Tweette HTC'ye karşılama yapıldı. Nokia attığı resimli Tweette "Tekrar Hoşgeldin M8" yazarken #Frenemies etiketiyle ne kadar rakip olsak ta dost olduğumuz bilinsin mesajını verdi.


Sosyal medyanın hayatımızda büyük yer bulmasından dolayı şirketlerde artık bu tür işlerini sosyal medya üzerinden yapıyor. Hem kullanıcılarını bilgilendirirken hem de farklılık oluşturuyorlar. İşin asıl garip yanı Microsoft'un resmi hesabından yapması gereken bu karşılamayı Nokia'nın yapması.

HTC One'ın Windows Phone'lu Modelinin Yeni Resimleri Ortaya Çıktı

Opera Mini, Nokia Telefonların Varsayılan Tarayıcısı Olacak

YORUMLAR