Windows Phone'da Android Uygulamalarını Kullanabileceğiz!

Windows Phone'da Android Uygulamalarını Kullanabileceğiz!

Windows Phone kullanıcılarını önümüzdeki dönemde güzel günler bekliyor. Eğer bir Windows Phone akıllı telefon kullanıyorsanız en büyük sıkıntınız popüler Android veya iOS uygulamalarının Windows Phone versiyonlarını bulamamak olabiliyor. İşte bu nedenden ötürü donanım ve tasarım olarak oldukça yeterli olan Windows Phone telefonlar tüketiciler için 2. tercih oluyor. Fakat bu durum Windows Phone 10 işletim sistemi ile birlikte değişecek; çünkü Microsoft düzenlediği Build 2015 etkinliğinde Windows 10'un dahili bir Android alt sistemine sahip olacağını resmi olarak açıkladı.

Microsoft'un yaptığı bu açıklama şu anlama geliyor: Geliştiriciler minimum zahmetle uygulamalarını Android'den Windows Phone işletim sistemine aktarabilecek. Birçok firmanın uygulamalarını Windows Phone uygulama marketinden birer birer çekmesinin ardından bu durum Windows Phone için ilaç gibi bir çözüm olacak. Windows Phone uygulamaları geliştirmek birçok geliştirici açısından problem olabilmekte. Microsoft tarafından sunulan bu destek geliştiricileri sevindireceği gibi kullanıcıları da memnun edecek.

Yapılan bu resmi açıklama ile bir süredir ortada dolanan söylentilere de nokta konulmuş olundu. Eğer yeni bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız artık Windows Phone telefonları tercih etmememniz için geçerli bir neden kalmayacak.

LG G4 Tanıtıldı: Amiral Gemisi Gözleri Kamaştırdı

YORUMLAR