Windows Phone'lar Yerini Surface Phone'lara Bırakıyor

Windows Phone'lar Yerini Surface Phone'lara Bırakıyor

Akıllı telefondan yana yüzü bir türlü gülmeyen Microsoft 2017’de 3 farklı Surface Mobile telefonla piyasa şansını bir kez daha deneyecek.

Henüz telefonun adı Microsoft tarafından doğrulanmasa da Microsoft, şimdi Surface kavramını mobil telefonlara taşımaya hazırlanıyor. Windows Central web sitesinin verdiği bilgilere göre Microsoft’un 2017 yılı için duyuracağı 3 akıllı telefon var. Bu cihazlar Microsoft Surface Phone marka ve logosu altında piyasaya çıkacaklar. Surface Phone’lar, kavram ve tasarım olarak Surface tablet modellerinin yapabileceği her şeyi yapacak kapasitede telefonlar olacaklar. Bu noktada Windows Mobile Phone ve Lumia gibi telefon markalarının üretim bandının sonu geliyor olacak.

Microsoft’un 3 farklı Surface Phone çıkarmasının mantığı ise tüketiciyi segmentlere ayırmak. Tüketici, profesyonel ve pro-kullanıcı olarak hedeflenen kitleye, bu üç ana kategoride farklı servisler sunabilen telefonlar üretilecek.

2015 yılında Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL tanıtımları yapmıştı. Bu durumda Microsoft bir seneden daha uzun bir zaman hiçbir telefon tanıtmayacak. Bunu gelen haberlere bağlı olarak kestirmek güç değil. Surface Phone serisi Windows 10 için de yeterli bir olgunlaşma süresinin geçmesinin ardında piyasaya sürüleceği için daha kararlı ve hızlı cihazlar olabilirler. 

Microsoft Lumia 950 XL Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR