Windows Phone'un Amiral Gemisi Windows 10'un Çıkışından Sonra Gelecek

Windows Phone'un Amiral Gemisi Windows 10'un Çıkışından Sonra Gelecek

Sürekli olarak uygun bütçeli Windows Phone'lar üreterek piyasaya sunduğu için eleştirilen Microsoft, Windows Phone amiral gemisinin Windows 10'un çıkışından sonra geleceğini onayladı. Pek çok Windows Phone sever tarafından beklenen güçlü donanım ve özelliklere sahip olan Windows Phone'lar, Windows 10'un çıkışı ile birlikte piyasaya sunulacak gibi duruyor.

Ürettiği bütçe dostu akıllı telefonlar ile mobil dünyada oldukça güzel yere gelen Microsoft, Windows Phone'ları aynı şekilde düşük donanım özellikleri ile üretmeye devam ediyor. Önceki gün Mobile World Congress'de tanıtılan 2 adet yeni Windows'da bunu kanıtlar nitelikte.

Lumia 640 ve Lumia 640 XL'ın tanıtımlarını yapan Microsoft'un bu yeni cihazları da bütçe dostu ve malesef yüksek donanım özelliklerine sahip değiller. Aslında Windows Phone'ların bir anda Android ve iOS yarışına bu kadar girmesinin temel sebebi olan bütçe dostu telefonlar, fiyatlarına göre sunmuş oldukçarı performans karşılığında beğeni kazandılar. Fakat yinede bu cihazları beğenen pek çok kullanıcı yada diğer cihazlardan Windows Phone'a geçmek isteyen fakat aradığı güçlü Windows Phone olmadığı için geçiş yapamayan pek çok kullanıcı da Microsoft'a isyan etmekte haklı.

Microsoft'un telefon pazarı yöneticilerinden Neil Broadley ve Microsoft cihazları pazarlama sorumlularından Greg Sullivan, yaptıkları açıklamalar ve röportajlarda, Windows Phone için amiral gemisinin geleceğini fakat bunun için ilk olarak amiral gemisinin çalıştıracağı işletim sisteminin hazır olmasını beklediklerini söylediler. Söylemlerindeki işletim sisteminden kasıtları ise Windows 10 elbette.

Hem bilgisayar hem de mobil versiyonu çıkacak olan Windows 10'un 2015 yılı içerisinde çıkması bekleniyor ve Windows Phone severler de Windows 10'un çıkışından sonra, yüksek donanıma sahip olan ve aynı amanda oldukça pahalı olacak olan Windows Phone ile tanışabilecekler.

Bütçe dostu Windows Phone üretiminde oldukça ısrarlı olan Microsoft'un bu planı tutuyor gibi görünüyor fakat yinede bu denli büyük bir teknoloji devinin, üst segmente ait bir mobil cihazının olmaması üzücü. Eğer güçlü bir Windows Phone gelmesini istiyorsanız, malesef siz de pek çok Windows Phone sever gibi Windows 10'un çıkışını beklemeniz gerekiyor.

Spartan'a Entegre Edilen Cortana, Açığa Çıkan Yeni Videoda Göründü

YORUMLAR