Windows Phone'un Yeni E-Posta Uygulaması Mı Çıkıyor?

Windows Phone'un Yeni E-Posta Uygulaması Mı Çıkıyor?

Microsoft'un Acompli'yi 200 Milyon dolarlık bir fiyatla satın almasından sonu önü kesilemeyen dedikolara göre Windows Phone için yeni bağımsız bir e-posta uygulaması yolda. Cihazlarda Outlook'un kurulu olmasına rağmen Hotmail ismini kullanarak yeni bir e-posta istemcisinin ortaya çıkacağı söylentileri etrafta dolaşıyor.

Görünüşe göre Outlook'ta olduğu gibi Skype ve Facebook uyumluluğunu da beklemek oldukça doğal. Uzun süredir Microsoft ile bir bağı olan kullanıcılar arasındaki buzları eritmek için Hotmail ismini tercih edeceği söylenen Microsoft, Acompli uygulamasının tüm fonksiyonlarını bu zemine aktarabilir. Android'de bulunan Hangouts uygulamasına cevaben çıkacağı söylenen Hotmail, Apple'ın iMessages uygulamasına da kafa tutacaktır.

Windows Phone'da bulunan Outlook uygulaması tüm bu varsayımı anlamsız kılabiliyor, ancak senaryoyu açmak için şu etkenlere birlikte göz atalım:

1. Windows Phone Acompli'yi satın aldı ve uygulamanın Windows Phone versiyonu kısa süre içerisinde çıkması bekleniyor.
2. Microsoft, Google Play mağazasında Outlook isimli bir uygulamaya sahip ve bu uygulamanın eski adı Outlook'tu.
3. Windows Phone e-posta hizmetinin parçalara ayrılması Microsoft'un yeni özellikler geliştirmesine katkıda bulunacaktır.
4. Aynı hizmetler rekabet piyasasını canlandırmak için Android'e ve iOS'a da servis edilecektir.

Resmi bir kaynaktan gelen bir açıklama olmasa da Windows Phone'a yönelik olan bu yeniliğin uygulanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Microsoft, E-Posta Uygulaması Acompli'yi Satın Aldı

YORUMLAR