Windows Store 50.000 Uygulama Barajını Aştı

Windows Store 50.000 Uygulama Barajını Aştı

MetroStoreScanner'ın gerçekleştirdiği analiz ve araştırmalara göre Microsoft'un Windows uygulama marketi olan Windows Store 50.000 kullanılabilir uygulamaya ulaştı ve bu bakımda Apple'ın AppStore'undan daha hızlı bir gelişim içerisinde. Zira AppStore'da toplam 140.000 uygulama bulunuyor ve Windows Store bunun üçte birini yakalamış durumda.

Ancak şirketin yaptığı bir diğer araştırmaya göre işletim sisteminin piyasaya sürüldüğü ilk ayda 400 uygulama yüklenirken Şubat 2013'te bu durum ayda 150 uygulama yüklenmesine kadar düştü.

Elbette sadece uygulama adedi değil, uygulama kalitesinin de büyük önem taşıdığı uygulama marketlerinde bu kaliteyi yakalayabilmek için Microsoft'un destekleri de mevcut. En fazla 10 uygulamaya kadar Microsoft'un onayladığı uygulamaları üretenlere uygulama başına 100 dolar prim verilmesi de resmi olarak açıklanmıştı. 10.000 kaliteli uygulama yüklenene kadar kampanyanın aktif durumda kalacağı da bilgilendirmeler içerisindeydi.

Diğer işletim sistemlerinin kendi uygulama pazarlarını yakalayıp yakalayamayacağı henüz belli olmayan Windows Store'un gelişimini ilerleyen zamanlarda görme fırsatı yakalayacağız.

Windows Blue'nun arayüzü sızdırıldı!

YORUMLAR