Windows Store'a Özel Killer Instinct Steam'e Geliyor

Windows Store'a Özel Killer Instinct Steam'e Geliyor

Çok sevilen dövüş oyunlarından Killer Instinct, 2013 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğünden bu yana Microsoft’un kendi online mağazasından satın alınabiliyordu. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre oyun, Steam üzerinden satın alınabilecek.

Önce Xbox platformu için geliştirilen daha sonra da Microsoft’un yeni Windows kararı sebebiyle bilgisayar platformu için de mağazalardaki yerini alan Killer Instinct'in geliştiricisi Iron Galaxy, oyunun 2017'nin sonlarına doğru Steam üzerine ekleneceğini açıkladı. Detaylı bilgileri daha sonra vereceğini de belirten stüdyonun, yeni sürümde ekstra içerikler kullanıp kullanmayacağı da ortaya çıkmamış oldu. Steam sürümüne ilgi çekmek için yeni karakterler, içerikler ya da buna benzer şeyler yapması muhtemel olan Iron Galaxy'nin halihazırda, Windows Store üzerinden oyunu almış olanları da Steam'e teşvik etmek için bir şeyler planladığına dair iddialar da konuşulmaya başlandı. 

Eylül ayında Quantum Break de Steam üzerinden yayınlanmıştı. İlk videolarıyla oldukça beğenilen; ancak Windows Store üzerinde çıkması sebebiyle asıl satış potansiyeline hiç ulaşamadığı söylenen oyun, Steam'e çıktıktan sonra önemli sayıda satılmıştı. Uzmanlar, Killer Instinct ve Quantum Break'in Steam'e çıkmasının ardından Windows Store'a çıkmış üçüncü parti üreticilerin oyunlarının da birer birer Steam'e çıkmaya başlayabileceğini de söylediler. 

Yeni Bilgisayar Oyuncularına Özel Araçlar, Tavsiyeler ve İpuçları

11 Adımda Kendi Oyun Bilgisayarınızı Toplayın

YORUMLAR