Windows ve Android Telefonlar Birbirine Bağlanabilir

Windows ve Android Telefonlar Birbirine Bağlanabilir

Microsoft kabul etmesi zor ama tahmin edilebilir bir gelecekte, Android/iOS ikilisinin baskısını daha fazla hissedecek. Beyhude yere iki platformla da dövüşmek istemeyen şirket, Windows ile mobil platformlar arasında bir bağ kurarak, Android/iOS hayranlarının ikisine birden kur yapmak istiyor. 

Tabi ki bu bağın kurulacağı platform PC olacak. Bu mobil platformlar ile Windows 10 ve Windows 10 Mobil arasında bağlantı ise beklediğimizden çok daha yakın bir zamanda gerçekleşecek. Yaz sonunda düzenlenmesi beklenen “Yıldönümü Bilgilendirmesi” isimli etkinlikte, çıkışının üzerinden bir yıl geçen Win10 bizlere anlatılacak. Daha doğrusu bir yıllık sürede neler olduğu ve bundan sonra neler olabileceği izleyenlere aktarılacak. İşte bu etkinlikte, Windows ile bağlantısı sağlanan Android cihazlara gelen bildirimlerin, masaüstünden görüntülenmesini sağlayan bir güncelleme tanıtılacak.

Microsoft’un önce kendi telefonlarında kullanmak üzere tasarladığı Cortana çevresinde şekillenmesi beklenen bu PC-Android bağlantısı için öncelikle bu asistanı telefonlarınıza kurmanız gerekecek. Kurulumu gerçekleştirmenizin ardından, ekranınızda gördüğünüz bildirimleri, bilgisayarınıza aktarabileceksiniz. Nasıl akıllı saatler çeşitli bilgileri kolunuza getirmeyi başardıysa, bundan böyle bildirimleriniz daha büyük ekranlarda görüntülenebilecek.

Bağ kurma işinin en iyi yanı ise istediğiniz bildirimleri almakta özgür olmanız. Böylece belirli uygulamalara dair bildirimleri seçecek, onları okundu olarak işaretleyebilecek ya da tamamen iptal edebileceksiniz. Dahası bu bildirimler aracılığıyla mesajlaşma imkanı da doğabilecek.

Üzülerek söylememiz gereken bir şey var: O da böylesine bir bağlantının kurulması için Google’un sisteme dair bazı kaynak kodları, en büyük rakiplerinden bir tanesine vermesi gerekiyor. Apple tarafından ise böyle bir kaynak kod paylaşımı yapılmasının teklifinin dahi edilemeyeceğini açıkça biliyoruz. 

Sony, PlayStation Oyunlarını Android ve iOS Cihazlara Taşıyabilir

Android 7.0 N Şekerlemeden Cheese Cake'e mi Terfi Etti?

Whatsapp iOS Üzerinde Yeni Özelliklerle Güncellendi

YORUMLAR