Windows ve Chrome OS İçin Hangouts Uygulaması Yayınladı

Windows ve Chrome OS İçin Hangouts Uygulaması Yayınladı

Anlık olarak mesajlaşma servisleri günümüzde neredeyse herkes tarafından kullanılıyor. Skype ve Facebook Messenger gibi popüler yazılımların arasında yükselmek isteyen Hangouts yeni bir adım attı.

Hangouts, Google tarafından geliştirilen ve dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan bir sohbet uygulaması. Mobil cihazlar ve Google'ın farklı servislerinde kullanılabilen bu uygulama gelişmiş özellikleriyle ön plana çıkıyor. Çeşitli yüz ifadeleri ve kullanım kolaylığı sağlayan kısayol tuşları bu özellikler arasında bulunuyor. Henüz Skype ve Facebook Messenger kadar yaygın bir servis olmasa da Google, Hangouts'u yükseltmek için elinden geleni yapıyor.

Hangouts yukarıda da söylediğimiz gibi mobil cihazlar üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor. Ülkeler arası telefonla görüşme imkanı bile tanıyan bu gelişmiş sohbet servisinin masaüstü uygulaması bulunmuyordu. Kullanıcılar tarafından Google'a yapılan onlarca istekten sonra Chrome OS ve Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar için Hangouts web uygulaması yayınlandı. Bu uygulama sayesinde bilgisayarınızı kullanarak arkadaşlarınızla sorunsuz bir şekilde sohbet edebileceksiniz. Ayrıca başka bir siteye ihtiyaç duymadan tek başına bu uygulamayı kullanmanız da mümkün. Google mühendisleri Hangouts'un masaüstü sürümünü kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde tasarlamışlar. Dilerseniz sohbet penceresi ekranda sabit dururken dilerseniz arkaplanda saklı olarak kalıyor.

Sohbet etmekten hoşlanan ve farklı uygulamalar denemek isteyen biriyseniz Hangouts'u kullanmanızda fayda var. Hangouts'un uygulamalarını aşağıdaki bağlantıları kullanarak ücretsiz indirebilirsiniz.

 

Google Chrome'un Yeni Sürümünde Güvenlik Açıklarına 75,000 Dolar Ödendi

Google Haberler ve Hava Durumu iOS için Yayınlandı!

YORUMLAR