Windows ve Windows Phone Mağazalarındaki Uygulama Sayısı 560,000'i Aştı

Windows ve Windows Phone Mağazalarındaki Uygulama Sayısı 560,000'i Aştı

Microsoft, gelişim raporu gibi sunmaktan keyif aldığı bir bilgi olan uygulama sayısıyla tekrar karşımızda. Windows ve Windows Phone mağazaşarında birikmiş olan modern uygulamaların sayısı an itibariyle 560,000'i aşmış durumda. Bir ay öncesine geri dönecek olursak uygulama sayısı 527,000 olarak tanımlanmıştı.

Bir ayda gelen 73,000 uygulama ile birlikte yeni yıla hazırlanan Windows Phone oldukça iddialı bir izlenim yaratıyor. Ne var ki, madalyonun öteki yüzünde olan ve adından pek söz edilmeyen üçüncü parti uygulamaları var. Rudy Huyn gibi geliştiriciler Windows Phone cihazlarının yaralarını sarmak konusunda ustaca bir iş çıkartırlarken resmi uygulaması çıkıncaya kadar mağazayı çöplüğe çıkaran VLC Media Player kopyaları kullanıcıları epey mutsuz etmişti.

Microsoft'a ait By The Numbers web sayfası tarafından paylaşılan bilgiye göre yüksek bir artış gözlemlenirken kullanıcıya yansıyan kanatta sorgulanması gereken konu kaç tanesinin bize pratik çözümleri ve eğlenceli oyun saatlerini sunduğu oluyor. Öte yandan, Windows 10'un uygulamalarla uyumlu çalışacak olması üreticileri hareketlendirmiş olabilir.

VLC Media Player Windows Phone Mağazası'nda!

YORUMLAR