Windows XP'ye Gelen WannaCry Güncellemesinde Sorun Çıktı

Windows XP'ye Gelen WannaCry Güncellemesinde Sorun Çıktı

Windows XP'ye olan güncelleme desteğini üç yıl önce sonlandıran Microsoft, kullanıcılarını da güncelleme eksikliği konusunda uyarmıştı. WannaCrypt (WannaCry) isimli zararlı yazılımın dünya çapında bir salgına dönüşmesinin ardından harekete geçen şirket, Windows XP için bir güncelleme yayınlayacağını duyurmuştu. Gelen haberlere göre kullanıcılar, bu güncellemeyi almakta sıkıntı yaşıyorlar.

Microsoft'un duyurusunun ardından beklemeye geçen kullanıcılar, tehlikeli virüsten korunmak için bir an önce güncellemenin yayınlanmasına odaklanmıştı. Güncellemenin yayınlanmasından sonra ise yükleyememe sorunu ile karşılaştılar. 

Windows XP KB4012598 Güncelemesi Yüklenmiyor

Topluluk forumlarında Windows XP KB4012598 güncellemesini yükleme sırasında, "Windows sürümünüz yüklemeye çalıştığınız güncelleme ile eşleşmiyor" hatası sıkça tartışılır hale geldi. Bazı kullanıcılar kullanılan Windows XP sürümü ile ilgili sıkıntı olabileceğini belirtseler de, hata mesajı alanlar doğru sürümü kullandıklarını ifade ediyorlar. 

Bir kullanıcı konuyla ilgili yaptığı yorumda, "Windows XP SP3 Pro'ya önerilen güncelleme paketi KB4012598'i yüklemeye çalışıyordum, ancak yüklemeden önce çalıştır'a tıkladığımda, 'Sürüm Windows'a kurmaya çalıştığınız güncelleme ile uyuşmuyor' hatası aldım. Çalıştır ile winver.exe dosyasına tıklayarak sürümü kontrol ettim ve Windows XP SP3'ün kurulu olduğunu doğruladı" dedi.

Bazı kullanıcılar ise güncellemeyi sorunsuz aldıklarını ifade ettiler. Sisteminiz için doğru olan sürümü indirdiğinizi kontrol etmenizi öneririz. 

Windows XP'ye WannaCrypt Yaması

YORUMLAR