Windows'a Android Uygulaması Çalıştırma Desteği Geliyor

Windows'a Android Uygulaması Çalıştırma Desteği Geliyor

Windows işletim sistemli bilgisayarların son yıllarda giderek geriledikleri ve hem PC hem de dizüstü satışlarının bekleneni vermediğini biliyoruz. Windows 8 ve 8.1 ile bilgisayar dünyasına taze kan olması beklenen Microsoft'un bunu pek de başaramaması nedeniyle hem OEM üreticiler hem de Microsoft'un kendisi çözümler aramaya başladılar. Zira iki taraf da birbirine bağımlı ve bu nedenle Windows'un başarısızlığı PC üreticilerini vururken, PC üreticilerinin başarısızlıkları da Microsoft'u vuruyor.

Satya Nadella'nın Microsoft CEO'luğuna gelmesi ile birlikte şirket politikalarında bazı değişikliklerin olacağının sinyalleri ise ilk günden itibaren gelmeye başlamıştı. Yeni CEO, yaptığı açıklamalarda Microsoft için önemli olanın mobil ve bulut bilişim olduğunu açıkladı ve böylece şirketin genel eğilimini de belirtmiş oldu.

Hali hazırda Windows 8 ve 8.1'in hem mobilde hem de masaüstünde kullanılabilmesi, Microsoft'un zaten uzun süredir bu yolda olduğunu bizlere gösteriyor ancak şimdi karşımıza çıkan son söylentiler, Windows'un içerisine eklenecek olan bir emülatör sayesinde Android uygulamalarının da Windows üzerinde çalışabilecek olması. Zira bunu hali hazırda yapan bazı programlar var ve Windows'un uygulama konusunda çektiği sıkıntılara büyük bir çözüm olması mümkün.

Adı belirtilmeyen kaynaklara göre henüz bu özelliğin entegrasyonu için uzun zaman var ancak şirket içerisinde ciddi bir tartışma olduğu da belirtiliyor. Eğer şimdiden Android uygulamalarını Windows bilgisayarınızda kullanmak isterseniz aşağıdaki üçüncü parti yazılımı kullanabilir ve Android oyunlarını da bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

YORUMLAR