Windows'a Gülümseyerek Girmek İster Misiniz?

Windows'a Gülümseyerek Girmek İster Misiniz?

Teknoloji devleri yeni geliştirdikleri ürünlerde kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için ellerinden geleni yapıyor. Bunlardan biri de hiç şüphesiz Microsoft. Geçtiğimiz aylarda duyurulan Windows 10 ile gelecek özelliklere alıcı gözüyle baktığımızda, güvenlik açısından şifreleri tarihe gömecek Windows Hello projesi oldukça dikkat çekmişti. Basit bir yüz algılama sistemi ile hesaplarımıza giriş yapmayı olanaklı kılan proje çok yakında kullanıcılarla buluşacak. 

Yüz algılama sisteminin teknoloji piyasasında yeni olmadığını biliyoruz. Bunların yanında ses algılama veya parmak izi okuyucu sistemleri de hali hazırda kullanıma sunulmuş durumda. Giriş alternatiflerini geliştirmeyi amaçlayan Microsoft, çağa ayak uydurmak adına Windows 7, 8 ve 10'da kullanılabilir olacak yüz tanıma sistemini geliştirmeye devam ediyor. Şifre dönemini tarihe gömebilecek bu proje sayesinde bundan böyle hesaplarımıza ufak bir gülümseme ile girmek mümkün olacak.

Peki nasıl kullanacağız? 

Sadece gülümseyerek Windows hesabına ulaşmak isteyen kullanıcılar ise bilgisayarlarında varolan kameraya yüzünü tanıtarak giriş yapabilecekler. Aşağıdaki fotoğrafta bir demosunu görebilirsiniz:

Sony'nin Yeni Amiral Gemisi Xperia Z4'ün Teknik Özellikleri Belli Oldu!

Microsoft'tan Robot Kontrolünde Devrim

YORUMLAR