Wiper İle Gizli ve Güvenli Mesajlaşma İmkanı

Wiper İle Gizli ve Güvenli Mesajlaşma İmkanı

Son zamanlarda giderek daha da artan kişisel gizlilik ihlalleri maalesef kullanıcıların mesajlaşma uygulamalarına biraz daha mesafeli yaklaşmalarına neden oluyor ve her ne kadar Snapchat gibi uygulamalar bu konuda biraz daha destekleyici olsalar da bu uygulamaların gayrıciddi yapıları onları ciddi mesajlar için kullanmak isteyenleri uzak tutuyor diyebiliriz. Dolayısıyla genel mesajlaşma ihtiyaçları için pek de uygun olmayan Snapchat yerine Wiper uygulaması en iyi alternatiflerden bir tanesi haline geliyor.

Güvenli ve gizli mesajlaşma uygulaması olarak tanımlanan uygulama, mesajlaşmak ve online aramalar yapmak isteyen kullanıcılar için en iyi tercihlerden birisi haline geliyor. Zira hem alıcı hem de gönderen tarafında kullanılan kriptolu sistem, ağınıza sızarak bir şekilde gönderilen mesajları görmek veya çalmak isteyenlere engel oluyor. Fakat uygulamanın tek yapabildiği bu değil.

Gönderdiğiniz tüm yazılı mesajları ve fotoğrafları geri almanıza imkan tanıyan Wiper, böylece karşınızdaki kişinin kötü niyetli olarak gönderilen bilgileri kullanacağından şüphe etmeniz halinde hemen bunları onun cihazından silmenize imkan tanıyor. Süre bazında değil talep bazında silme işlemi gerçekleştiği için siz istediğiniz an gönderdiğiniz her şey geri alınabiliyor.

Hem iOS hem de Android işletim sistemli akıllı cihazlar için yayınlanan uygulamaya arkadaşlarınızı da davet edebiliyor, böylece tüm çevrenizle en güvenli şekilde yazışabiliyorsunuz. Tabii ki çalışırken aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç duyan uygulama içerisinden yapacağınız aramalar da HD kalitesinde ses iletimine imkan tanıyor.

Varolan mevcut iletişim uygulamalarınızı yeterli bulmuyor ve alternatifler arıyorsanız aşağıdaki bağlantılardan uygulamaları inceleyebilir ya da indirebilirsiniz.

Timberman, Flappy Bird'ü yenebilecek mi?

YORUMLAR