Witcher Evreninde Geçen Alzur's Legacy Filmi Neredeyse Hazır

Witcher Evreninde Geçen Alzur's Legacy Filmi Neredeyse Hazır

2015 yılında çıkış yapan ve ödülleri silip süpüren The Witcher 3 oyunundan sonra televizyon ve sinema dünyası Andrzej Sapkowski'nin Witcher evrenine dikkatlerini yöneltmişti. Önce bir Witcher filmi çekildiği 2015 yılında duyurulmuş ve bu filmin 2017'de gösterime gireceği açıklanmıştı (film halen tamamlanmadı). Kısa bir süre önce de Netflix bir Witcher dizisi üzerinde çalıştığını duyurmuştu.

Haberimize konu olan Alzur's Legacy adlı Witcher filmi ise, 2015'te duyurulan Witcher filminden farklı bir yapım. Bu yeni proje tamamen bir fan projesi. The Witcher kitaplarının hayranı olan bu ekip Alzur's Legacy'de Witcher kitaplarından esinlenerek yarattıkları yeni bir hikayeyi bizlere sunacak. Filmin konusu Witcher serisinin son kitabındaki olaylardan onlarca yıl sonra geçiyor. Filmde ana kahraman ise oyunların kahramanı olan Geralt of Rivia olmayacak, bunun yerine Geralt ile aynı Witcher okulu Kaer Morhen'de eğitim görmüş olan Lambert'ın hikayesi işlenecek. Lambert ile Witcher 3 oyununda da karşılaşmıştık.

Alzur's Legacy'de Lambert, serinin bir diğer ünlü kahramanı Triss Merigold ve ünlü ozan Dandelion ile birlikte Witcher mutasyonunun sırlarını çalan güzel bir büyücüye karşı mücadele edecek. Filmin çekim sürecinin son aşamasına gelindiği ifade ediliyor; fakat ekip projeyi tamamlamak için maddi desteğe ihtiyaç duyuyor. Bu amaçla da indiegogo üzerinde bir destek kampanyası başlatılmış. Bu projeye bu sayfa üzerinden destek olabilirsiniz, sadece 15.000 dolarlık bir destek hedefi belirlenmiş olması da sevindirici. 

The Witcher hayran filminin fragmanı ise burada:

Witcher Kart Oyunu GWENT'in Açık Betası Başladı!

YORUMLAR