Wolfram Alpha’nın Facebook Analizcisi Artık Daha Zeki

Wolfram Alpha’nın Facebook Analizcisi Artık Daha Zeki

Wolfram Alpha’nın yeni aracı, kullanıcıların, Facebook arkadaşlarını gruplandırmasına ve Facebook ağını daha iyi kavramasına yardımcı oluyor. Facebook ağları içinde daha fazla fikir arayanlar, Wolfram Alpha’nın gelişmiş analitiğini bulacaklar.

Wolfram Alpha topluluğu dün, geçen Ağustos ayında çıkardığı Facebook Analiz aracına bir dizi güncelleme getirdiğini duyurdu. Güncelleme ile kullanıcıların günlük ileti gönderim faaliyetlerini ve arkadaş istatistiklerini konumdan yaş aralıklarına kadar değişen özelliklerle görmeleri mümkün olacak. Dün çıkarılan yeni güncellemeye Wolfram Alpha, kullanıcıların; arkadaşlarını, ailesini ve tanıdıklarını birkaç grupta toplamasını sağlayan bir kategori özelliği de ekledi.

İçerideki sosyal: Kendisiyle çok sayıda arkadaşınız olan kişi.

Dışarıdaki sosyal: Kendisiyle az sayıda ortak arkadaşınız olan ya da hiç arkadaşınız olmayan kişi.

Sosyal Ağ geçidi: Ağınız dışında çok sayıda arkadaşı olan kişi.

Sosyal komşu: Ağınız dışında birkaç arkadaşı olan kişi.

Sosyal bağlayıcı:  Sizi diğer gruplara bağlayan kişi.

Wolfran Alpha’nın çıkardığı bu güncelleme ile ayrıca arkadaşlarınız arasında sadece evli olanları ya da kimin eğitim döneminden daha çok arkadaşı olduğunu görmeniz mümkün olacak. Dolayısıyla Wolfram Alpha’nın, yaptığı bu yeniliklerle bir kullanıcının Facebook ağına hakim olmasını sağlayacak tüm işletim yeteneklerini kullanmak istediğini görüyoruz. 

Facebook’ta Uygunsuz İletilerinizi Nasıl Temizleyeceğinizi Biliyor Musunuz?

YORUMLAR